W dniu 30 stycznia 2019 roku, klasy wojskowe Zepołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie uczestniczyły w zajęciach terenowych z zakresu topografii wojskowej oraz rozpoznania ogólnowojkowego. Śnieg, mróz i słoneczny dzień sprzyjały także wykładowi na temat zasad maskowania w terenie ludzi i sprzętu. Szkolenie odbyło się na terenie miasta oraz w gościnnych ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Po zakończeniu zajęć skorzystaliśmy z gościnności ośrodka i zakończyliśmy nasze zajęcia wspaniałym ogniskiem integracyjnym. Razem z nami piekli kiełbaski i rozmawiali nie tylko o wojsku pensjonariusze Domu Pomocy, którzy bardzo interesowali się szkoleniem i nauką klas wojkowych, umundurowaniem oraz przyszłością naszych "żołnierzy". Dyrekcja DPS poczęstowała nas ciepła kawą i herbatą, przygotowano wspaniałe miejsce na ognisko i mimo pierwszego, wspólnego spotkania zapewniono wspaniałą atmosferę. Na zakończenie naszej uczty, zarówno uczniowie jak i dyrekcja i pensjonariusze ośrodka umówili się na kolejne spotkanie, kiełbaski i rozmowy. Uczniowie i nauczyciele zadeklarowali wszelką pomoc dla DPS. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą atmosferę i już czekamy na kolejne spotkanie.

Tekst: ppłk rez. Zbigniew Tuszyński.

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero