7 czerwca – godzina 10.00

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 29 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne (co roku ponad 2 tys. placówek).

Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma motywować uczniów i uświadamiać wielki potencjał organizacyjny bibliotek.

W naszej szkole w przedsięwzięciu wzięło udział 93 uczniów klas licealnych i zawodowych - czytali pod opieką swoich nauczycieli  Gratulujemy naszym czytelnikom !

 

Informacje o akcji z https://www.czytamy.org/informacje.

Katarzyna Kaszowicz

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero