10 czerwca  w ECS w Gdańsku odbyło się wręczenie Nagrody Głównej w konkursie „Weź zagłosuj! z inicjatywą Pelplin Głosuje do UE!” Konkurs polegał na zachęceniu mieszkańców swojej miejscowości do głosowania w wyborach do Unii Europejskiej.

Drużyna naszej szkoły przygotowała plakaty, ulotki, przeprowadzała wywiady z mieszkańcami Pelplina oraz spotykała się z dziećmi z przedszkoli i szkół, przedstawiając im wiadomości o Unii Europejskiej. Nasza inicjatywa spotkała się z uznaniem jury, a dowodem na to okazało się zdobycie pierwszego miejsca i wyjazdu do Brukseli !!!!!!

Zwycięska drużyna to pięć dziewczyn z klasy I A LO: Zuzanna Dunajska, Zuzanna Majewska, Kinga Peka, Jessica Seroka oraz Wiktoria Wylenczek.

Serdecznie gratulujemy:)

 

 

Tekst: Arleta Zagził

2022  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero