Dziś na zajęcia z Panią pedagog przynieśliśmy nasze gry planszowe, logiczne i edukacyjne. Przekonaliśmy się, że są  alternatywną, dla komputera i telewizji, formą spędzania wolnego czasu. W czasie rozgrywki pomiędzy graczami wytwarza się specyficzna więź. Panuje atmosfera zabawy, integracja  środowiska rówieśniczego,  co pozwala  na rozładowanie w bezpieczny sposób nagromadzonego napięcia emocjonalnego.  Gry  uczą współpracy,  są bezpiecznym sposobem  do zaakceptowania w życiu codziennym porażki. Oprócz tego, wartością  gier planszowych jest ćwiczenie koncentracji uwagi, pamięci, wyciszenia oraz ciągłego analizowania sytuacji. Zabawa w gry planszowe,  zwiększa samoocenę i motywację do pokonywania trudności. Zachęcamy wszystkich do spędzania czasu i takiej formy zabawy z rodziną i przyjaciółmi.
 

Klasa 2 b BS I

 

 

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero