Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie stara się systematycznie wzbogacać ofertę edukacyjną kierowaną głównie do absolwentów gimnazjów z terenu miasta i gminy Pelplin.

W skład Zespołu wchodzą:

Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba, szkoła o ponad sześćdziesięcioletniej tradycji. Jej absolwentami są m.in. nauczyciele, lekarze, ekonomiści, prawnicy, księża, pracownicy wielu urzędów, a także ludzie nauki z tytułami profesorskimi włącznie. Szkoła ciesząca się dobrą opinią wśród absolwentów, o czym można przeczytać zarówno w dwóch monografiach poświęconych jej działalności („Czas zapisany w pamięci”, Pelplin 2001; „Kopa lat”, Pelplin 2011), jak i w cyklu wywiadów, które ukazują się na łamach „Informatora Pelplińskiego”.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa,

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

Technikum kształcące w zawodach: technik ekonomista i technik informatyk.

Zapraszamy  tegorocznych absolwentów gimnazjów do kontynuowania nauki w naszej szkole.

Oferujemy:

w Liceum Ogólnokształcącym:

- klasę humanistyczną,

- klasę sportową, matematyczno-przyrodniczą,

w Zasadniczej Szkole Zawodowej:

- klasę wielozawodową,

- klasę sprzedawców,

w Technikum:

- klasę technika ekonomisty,

- klasę technika informatyka.

Nasze atuty:

- szkoła kameralna, bezpieczna, przyjazna uczniowi,

- szkoła troszcząca się o wszechstronnym rozwój młodzieży,

- szkoła na miejscu, niewymagająca uciążliwych i kosztownych

dojazdów,

- szkoła zapewniająca naukę w niewielkich kilkunastoosobowych

grupach (grupy językowe, grupy fakultatywne, oddziały technikalne –

informatyków i ekonomistów),

- szkoła dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne,

- szkoła współpracująca z lokalnym środowiskiem.

Poziom każdej szkoły tworzą przede wszystkim uczniowie – zdolni, ambitni, pracowici, kreatywni. Na takich czekamy szczególnie! Przy ich pomocy nasze Liceum Ogólnokształcące może osiągać znacznie lepsze wyniki nauczania niż dotychczas. Przeprowadzona ostatnio przez wizytatorów Pomorskiego Kuratorium Oświaty ewaluacja wszystkich obszarów działalności szkoły wykazała, że w zdecydowanej większości spełniamy wymagania na poziomie wysokim. Czekamy na każdego ucznia, który pragnie kształcić się w pelplińskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, szczególnie zaś w klasie sportowej oraz Technikum Ekonomicznym i Technikum Informatycznym.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu 58-536-15-71,

www.liceum.pelplin.pl