Przez ostanie pół roku grupa uczniów klasy II LO pod opieką pana Grzegorza Jastrzemskiego uczestniczyła w comiesięcznych zajęciach w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku w ramach VI edycji projektu edukacyjnego "Łączka i inne miejsca poszukiwań". W czasie spotkań z naukowcami IPN nasza młodzież mogła poznać tajniki pracy archeologów, antropologów, archiwistów i historyków, którzy w szczególny sposób zajmują się odkrywaniem miejsc spoczynku ofiar systemów totalitarnych. Przy okazji udało jej się zobaczyć parę ważnych miejsc związanych z najnowszą historią Polski, jak chociażby Stocznię Gdańską i słynną "Salę BHP" czy "Bydgoską Łączkę". Zadaniem podsumowującym projekt było stworzenie przez nasz zespół dwuminutowej etiudy filmowej związanej z problematyką zajęć.

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero