26 kwietnia br. z murami pelplińskiego LO pożegnali się uczniowie klas trzecich, którzy już w maju zmagać się będą z maturalnymi zadaniami. Uroczyste zakończenie nauki w szkole rozpoczęło się maszą św., później apelem na szkolnym holu. Na uroczystość zaproszono rodziców maturzystów oraz naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tczewie Wojciecha Wanke, a także burmistrza Mista i Gminy Pelplin, który niestety nie mógł przybyć, ale reprezentowała go Sekretarz Gminy, pani Jolanta Ligmanowska. Na początku uczniowie klasy I a LO wystąpili z przedstawieniem przygotowanym przez panią Barbarę Marulę, który okazał się absolutnym hitem! Spektakl przedstawił tegorocznych absolwentów za 20 lat od dnia ukończenia nauki, co bardzo spodobało się całej widowni. Po udanym występie przemówił dyrektor szkoły życząc młodzieży zdania matury oraz podejmowania dobrych decyzji w dorosłym już życiu. Na koniec wręczono wszystkim świadectwa ukończenia liceum oraz wyróżniono najlepszych, sportowców i członków wolontariatu.

 

 

fot. Roman Hudzik

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero