Klasy 1a OPW i 1b MUN w dniach 6-7 czerwca 2023 r. wzięły udział w wyjeździe integracyjno-krajoznawczy, który zaplanowano w Ocyplu. W czasie dwudniowej przerwy od nauki uczniowie odbyli spacer wokół jeziora Płaczewo, spacer brzegiem jeziora Wielki Ocypel z widokiem na Wyspę Bobrów. Delektowali się pięknym widokiem lasów i jezior. Nie zabrakło chwili na refleksję nad historią tego regionu, dlatego też minutą ciszy uhonorowano pomordowanych mieszkańców wsi przy pomniku ich pamięci. Uczniowie wraz z opiekunkami zwiedzili Izbę Regionalną w Ocyplu. Zebrane w tym miejscu eksponaty dzięki wielu darczyńcom i sympatykom zdobią Izbę i pokazują jak wyglądało życie w przeszłości. Uczą historii. Oddają niepowtarzalny klimat i budzą wyobraźnię starszych oraz młodszych. Wyposażenie Izby to przedmioty pochodzące w głównej mierze od mieszkańców Ocypla, a także przyjaciół Stowarzyszenia. Pieczołowicie kolekcjonowane i konserwowane. To bezcenny dar na rzecz rozwoju wsi, kultury i turystyki. Dziękujemy za gościnność Pani sołtys Barbarze Dittmer. Wieczory młodzież spędzała przy ognisku, śpiewach i pieczeniu kiełbasek. To był mile spędzony czas!

 

 

 

 

2024  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie  
Photos by Roman Hudzik   Albero